5 Ekim 2011 Çarşamba

DUYURU - SEMPOZYUM

***
7 Ekim Cuma günü 16:30-18:30 Oturumunda Modern Mimarlık Miraslarından AKM'nin durumu ele alınıyor.

Moderatör: Gülsün Tanyeli, Yard. Doç. Dr. İTÜ

Konuşmacılar:

Murat Tabanlıoğlu, Proje Müellifi
Yavuz Demirkaya, Kültür-Sanat Sendikası Genel Başkanı

***
Prof. Dr. Günhan Danışman Anısına Saygı İle Modern Mimarlık Mirası ve Koruma Sorunları Sempozyumu


Sempozyumun programı aşağıdaki web adresinde yer alıyor.

http://www.mimarist.org/index.php?/istanbul-buyukkent-sube

Tarih: 6-7 Ekim 2011

Saat: 9.00-18.00

Yer: İTÜ Taşkışla Yerleşkesi (109 No'lu Salon)

Dünya Mimarlık Günü kutlaması amacı ile bu yıl yedincisi gerçekleşecek Mimarlık ve Kent Şenliği programı kapsamında, 2009 yılında yitirdiğimiz Prof. Dr. Günhan Danışman anısına düzenlenecek olan “Modern Mimarlık Mirası ve Koruma Sorunları” Sempozyumu, son yıllarda koruma gündeminde yer alan modern mimarlık mirasının korunması konusunu, mimarlık ve kamuoyu gündeminde yer alan ve/veya uygulanmış örnekler üzerinden tartışmayı hedeflemektedir.

Sempozyumla yeniden gündeme gelecek olan örnekler, modern mimarlık mirası kapsamında değerlendirilen ve kültür varlığı niteliği taşıyan mimarlık ürünleri arasından seçilmiştir. Kentlerin ve kişilerin hafızalarında farklı nitelik ve değerler ile yer etmiş kimi yakın tarihli yapı, yapı kompleksi ve kentsel alanların kültür varlığı olarak tanımlanması sürecinde, koruma ve tasarım alanından farklı uzmanların yaklaşımları ile sivil toplum inisiyatiflerinin projelendirme ve/veya uygulama aşamasındaki katılımlarının etkileri, oturumların katılımcı profilini ve içeriğini oluşturmaktadır.

Sempozyum, bu örneklerin koruma yaklaşımlarına odaklanarak, modern mimarlık mirasının korunmasına ilişkin kavram ve yöntemler üzerinde durmayı amaçlamaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder